תפריט
accessibility

תכניות ייחודיות

play
play

תוכניות בתחומי הנגשה והתפתחות לאנשים עם מוגבלויות

 • גן החושים ע"ש קייטי מנסון

  גן החושים ע"ש קייטי מנסון הוקם בירושלים (בשכונת קריית מנחם) כדי להוסיף ממד חדש בשירותים הניתנים לאנשים עם מוגבלויות. הגן מהווה מקום לפעילות אקטיבית בסביבה ירוקה, רגועה ונינוחה. הגן מעודד הפעלה וגרייה של החושים השונים באמצעות אביזרים שתוכננו על ידי צוות מקצועי במיוחד למטרה זו, בסביבה תומכת ומונגשת (לכלל סוגי המוגבלויות).

  סניף ירושלים והדרום

 • הנגשת השירות המשפטי לאנשים עם מוגבלות

  תוכנית ייחודית, שמטרתה להנגיש לאנשים עם מוגבלות את השירותים המשפטיים הניתנים במשרד המשפטים.

  כל הארץ

 • התנועה לסנגור עצמי

  התנועה לסנגור עצמי מיועדת לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, המעוניינים לקחת אחריות על תהליכים בחייהם ולהוביל שינוי יחד עם עמיתים מקבוצת השווים. לכל קבוצה יש מנחה, שהוא אדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית – המשמש כמסנגר.

  כל הארץ

 • הנגשת שירות רפואי לאנשים עם מוגבלות

  סטודנטים מבית הספר לסיעוד ע"ש הנרייטה סולד של הדסה והאוניברסיטה העברית, המשתלבים בפרויקטים קהילתיים, עוסקים, בין היתר, בבירור הצרכים של מקבלי שירות המתגוררים בדיור חוץ-ביתי. במסגרת זאת, הם בנו 'טופס רמזור' עימו אנשים עם מוגבלות מגיעים לבתי החולים ועוברים בדיקות באופן מהיר ומונגש עבורם.

  כל הארץ

 • קבוצת תיאטרון אִיפְשָׁר של מערך הדיור התומך

  קבוצת התיאטרון הוקמה בשנת 2004 בשיתוף מוזיאון ישראל ומונה כ-14 שחקנים עם מגבלה שכלית התפתחותית, המתגוררים במערך הדיור בקהילה של אלווין ישראל.
  לשחקנים ידע וניסיון בתחום אומנויות הבמה, המשחק והריקוד. במהלך עבודתם הם נפגשים עם אומנים ומנחים מקצועיים מתחום אומנויות הבמה.

  סניף ירושלים והדרום

 • שוב"ל - שווה בלימודים

  שוב"ל (שווה בלימודים) – הקורס מאפשר לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית ואוטיזם להשתלב באקדמיה, להיחשף למקצועות אקדמיים מגוונים – תקשורת, משפטים, פסיכולוגיה – ולקחת חלק בחוויית לימודים סטודנטיאלית. הקורס נוסד, במסגרת תוכנית "רבין למנהיגות" של המרכז הבינתחומי הרצליה ובשותפות עם עמותת אלווין ישראל.

  המרכז הבינתחומי הרצליה
  אוניברסיטת תל אביב

כניסה למאגר הידע של אלווין ישראל

*אנא הכנס כתובת דוא"ל חוקית!
*אנא מלא סיסמא!

שכחתי את הסיסמה