תפריט
accessibility

הנגשת שירות רפואי

play
play

הנגשת שירות רפואי לאנשים עם מוגבלות

סטודנטים מבית הספר לסיעוד ע”ש הנרייטה סולד של הדסה והאוניברסיטה העברית, המשתלבים בפרויקטים קהילתיים, עוסקים, בין היתר, בבירור הצרכים של מקבלי שירות המתגוררים בדיור חוץ-ביתי. במסגרת זאת, הם בנו ‘טופס רמזור’ עימו אנשים עם מוגבלות מגיעים לבתי החולים ועוברים בדיקות באופן מהיר ומונגש עבורם.

לצורך הכנת הטופס הסטודנטים נפגשו עם צוות רופאים ואחיות מיחידת המיון, עם צוות מעמותת אלווין שעובד עם מקבלי השירות בדיור החוץ-ביתי ועם המערך הקהילתי.

אנשים עם מוגבלות זכאים לטיפול רפואי הוגן ולהנגשה של השירותים הרפואיים להם הם זקוקים. על בסיס אמונה זו נוצר שיתוף פעולה עם בית הספר לסיעוד של הדסה, במסגרתו מגיעים סטודנטים של בית הספר לסיעוד לסיור בעמותה. במהלך הביקור הסטודנטים עוברים הדרכה על חזון העמותה, מתנדבים עם מקבלי השירות ומשוחחים איתם על הצרכים שלהם. מתוך כך הסתבר, כי קיים קושי במתן שירות רפואי מונגש לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית, בעיקר במחלקות לרפואה דחופה (יחידות המיון) של בתי החולים.

להורדת טופס “הרמזור” לחצו כאן.

שיתוף:
קהל היעד

אנשים עם מוגבלות, הנזקקים לטיפול רפואי במחלקה לרפואה דחופה (מיון) בבית החולים הדסה.

שותפים

בית הספר לסיעוד ע”ש הנרייטה סאלד של הדסה, האוניברסיטה העברית, בית החולים הדסה, אנשי מקצוע מעמותת אלווין ישראל, מקבלי שירות ובני משפחה.

לפרטים נוספים arrow
מנהלת מכון ההדרכה
close

שליחת הודעה ל

  שם*
  אימייל*
  טלפון
  השאירו לנו הודעה

  כניסה למאגר הידע של אלווין ישראל

  *אנא הכנס כתובת דוא"ל חוקית!
  *אנא מלא סיסמא!

  שכחתי את הסיסמה