תפריט
accessibility

מרכז הנוער ‘רשת’

play
play

מרכז הנוער 'רשת'

תוכנית רשת הינה תוכנית מעבר והכנה לעצמאות המיועדת לבני נוער עם מוגבלות בגילאי 15-18 המשולבים בחינוך הרגיל, בכיתות תקשורת בבית ספר עיוניים ובחינוך המיוחד.

התכנית פועלת בשעות אחר הצהרים כמועדון חברתי ומהווה עבור המשתתפים הזדמנות למפגשים חווייתיים, העשרה, כישורי חייים והיכרות והתנסות עם תוכניות המשך: צבא, שירות לאומי ,תעסוקה, לימודים, קהילה. מסגרת הפעולה הינה קבוצתית ואישית. וכוללת מפגשים קבוצתיים משמעותיים בתחומים השונים במקביל לשיחות אישיות שממתקדמות במטרות של כל מעיר וצעירה.

הקבוצות מונחות על ידי רכזים חברתיים מיומנים מתחומי החינוך והטיפול. הפעילות מאפשרת למידה, גילוי, חקירה והתנסות בתחומים מגוונים, כמו גם הכרות עם תוכניות המשך ותיווך על פי הצורך, כך שבסופו של התהליך יוכלו המשתתפים לבחור את המסלול המתאים להם ביותר. התוכנית מתקיימת “קמפוס” בעיר חולון, והיא פרי של עשייה משותפת של צעירים עם וללא מוגבלות.

  התוכנית מתמקדת בשלושה עולמות תוכן עיקריים:

 1. החברה, הקהילה ואני– מיומנויות אישיות ובין אישיות, כישורים חברתיים, זהות, חינוך מיני חברתי ועוד.
 2. הכנה, לתעסוקה– עבודה קבוצתית, פרטנית והתנסות בתעסוקת קיץ.
 3. הכנה לתוכניות המשך בקהילה– מסגרות צבא, שרות לאומי, דיור עצמאי בקהילה, השלמת לימודים, לימודים אקדמיים, רכישת מקצוע, ושילוב במקומות עבודה בשוק החופשי.
שיתוף:
קהל היעד

בני נוער עם מוגבלות בגילאי 15-18 המשולבים בחינוך הרגיל, בכיתות תקשורת בבית ספר עיוניים ובחינוך המיוחד.

שותפים

התוכנית מופעלת כיום בעיר חולון על ידי אלווין, בשיתוף העירייה, משרד החינוך, משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ומרכז הנוער המקומי ‘קמפוס’.

הגורמים המפנים

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים – מנהל מוגבלויות, באמצעות העירייה.

פעילות התנדבותית

במרכז מתנדבים אנשים פרטיים, סטודנטים, בני ובנות שירות לאומי, תלמידים, קבוצות מאורגנות וקבוצות עובדים. הפעילות מותאמת לפי רצון המתנדבים וצורכי המרכז. כל המעוניין להתנדב מוזמן לפנות אל איש הקשר המפורטת מטה.

לפרטים נוספים arrow
רכזת מרכז הנוער 'רשת' חולון
close

שליחת הודעה ל

  שם*
  אימייל*
  טלפון
  השאירו לנו הודעה

  כניסה למאגר הידע של אלווין ישראל

  *אנא הכנס כתובת דוא"ל חוקית!
  *אנא מלא סיסמא!

  שכחתי את הסיסמה